שיפוץ חדר אמבטיה

10 טיפים חיוניים לשיפוץ חדרי אמבטיה

10 טיפים לבעלי דירות שמשפצים חדר אמבטיה

שיפוץ חדר רחצה בבלארד סיאטל עם דפוס אריחי מדליון

יש משהו מיוחד בחדר אמבטיה נהדר באמת. האם אי פעם אתה חוזר לשולחן במסעדה או במלון ומרגיש שאתה חייב להגיב על כמה נפלאים השירותים הם? כשאנחנו מוצאים את עצמנו בחדר אמבטיה יפה, קל להרגיש רגוע, שמח וקצת מפואר.

אם אתם מחפשים רעיונות לשיפוץ חדר אמבטיה, אולי אתם מרגישים המום מהבחירות. מגזינים ואתרי אינטרנט לשיפוץ חדרי אמבטיה מלאים בעיצובים מדהימים שכל אחד מהם נראה מקסים כמו הקודם. אז איזה מהם מתאים לך?

למרות שזה לעתים קרובות בתת מודע, אנחנו נמשכים לחדרי אמבטיה שעוצבו בצורה מהורהרת כדי לענות על הצרכים שלנו בצורה מושלמת.

שיקולים רבים נכנסים ליצירת חדר אמבטיה שגורם לך לחייך בכל פעם שאתה מסתכל עליו. צמצמתי את זה לעשרה מהחשובים ביותר. המשיכו לקרוא כדי להתכונן לשיפוץ חדר אמבטיה מוצלח.

1. צור תקציב

כאשר אתה מקבל את ההזדמנות להפוך את הבית שלך לסגנון המדויק שאתה רוצה, אתה משקיע בנכס שלך ובעצמך. שיפוץ בית וחדר אמבטיה יכול לעלות כמו שאתה נותן לו, וללא תקציב מוצק, העלויות עלולות להסתחרר.

הפתרון הוא לחקור עלויות בנייה מקומיות בהתאמה אישית, להגדיר תקציב ריאלי ואז לנסות לעמוד בו. זה נעשה קל יותר אם תבחר בקבלן שיפוצים או במשרד בנייה שמציע תמחור קבוע ולא הערכות.

שיפוץ חדרי אמבטיה עלול להתייקר במהירות, בעיקר בשל עלויות העבודה ובמידה פחותה, חומרים. קבלנים כלליים מובילים לשירותים וקבלני משנה מורשים שהם עובדים איתם הם אנשי מקצוע מיומנים מאוד, והם מבוקשים. אם אתה רוצה לשדרג את חדר האמבטיה הקיים שלך לחומרים מתקדמים יותר, תצטרך לקחת בחשבון את העלות של כל דבר, החל מאריחים ועד אמבטיה.

כדי ליצור את התקציב שלך, תצטרך לקחת בחשבון כמה דברים:

  • מחפשים למכור תוך כמה שנים?
  • האם ברצונך לשנות את המיקום של חפצי שרברב?
  • אילו חלקים בחדר האמבטיה החדש חיוניים לחלוטין?
  • מה אתה יכול להרשות לעצמך להשקיע?

שיפוץ חדר האמבטיה לפני מכירת הבית

אני בדרך כלל מייעץ ללקוחות לשפץ את ביתם מתוך מחשבה על השימוש שלהם – לא על ערך מכירה חוזרת. למעט יוצאים מן הכלל, תוכל להחזיר רק חלק מההשקעה שלך בשיפוץ כאשר אתה הולך למכור את הבית שלך. אם אתם מתכננים להישאר רק שנה או שנתיים לפני שאתם מוכרים, אולי כדאי לכם לחשוב פעמיים לפני שאתם משקיעים בפרויקטים גדולים של שיפוץ.

עם זאת, שיפוץ חדרי אמבטיה נוטים להחזיר חלק בריא מהעלות שלהם כשמגיע הזמן למכור, במיוחד אם חדר האמבטיה הישן שלך היה בלוי מדי או מיושן. בשנת 2018, לשיפוץ האמבטיה הממוצע היה שיעור החזרה של 70% כאשר הנכס נמכר. אם אתם מתכננים להיות בביתכם מספיק זמן כדי ליהנות באמת מהחלל החדש, בהחלט יכול להיות הגיוני להשקיע בשיפוץ.

טיפ אחד קצר: אם אתם מנסים לזכור את ערך המכירה החוזרת, בצעו בחירות עיצוב וחומרים שסביר להניח שיהיו בעלי משיכה רחבה ואינם ספציפיים במיוחד עבורכם. התייעצו עם איש מקצוע בתחום הנדל"ן או מעצב פנים להכוונה.

2. בחרו את סוג האמבטיה

חדרי האמבטיה מגיעים במגוון רחב של צורות, גדלים ופריסות. רוב הסיכויים שכנראה לא תשנה את סוג חדר האמבטיה כשאתה הולך לשפץ. עם זאת, מומלץ לבחון את כל האפשרויות שלך לפני שאתה מגדיר את הרעיונות שלך באבן (או בדיס!). מעצב פנים מנוסה יכול לעזור לך לראות אפשרויות שאולי פספסת. לדוגמה, ניתן להפוך חצי אמבטיה צפופה לסוויטת הורים מפוארת רק על ידי השאלת שטח מחדר ארונות או חדר שינה.

חדר רחצה סטנדרטי

חדר רחצה סטנדרטי או אמבטיה מלאה הם כאלה שמכילים כיור, שירותים ואמבטיה, מקלחת או שניהם. כמה בתים ישנים יותר תוכננו עם חדר רחצה אחד אחד בלבד שכל המשפחה נועדה לחלוק.

לחדרי הורים צמודים יש את אותן תכונות בסיסיות, אך הגישה אליהן היא דרך חדר השינה הראשי. בעלי בתים המשפצים או מוסיפים יחידת הורים הולכים לרוב על אווירה יוקרתית דמוית ספא. חשבו על צוהר, אמבט טבילה ומקלחת אדים נפרדת. יחידת הורים מעוצבת כהלכה יכולה להיות מפלט מרענן בבית.

ברוב המקרים, ניתן להוסיף יחידת הורים לבית אם עדיין לא קיימת. זה יכול לשחרר את האמבט הסטנדרטי הקיים לשימוש משפחתי ויכול למנוע תורים ארוכים בזמן מקלחת הבוקר.

חצי אמבטיה

חצי אמבטיה, או חדר רחצה, הוא חלל קטן שיש בו רק כיור ושירותים. אם אתה גר בבית ישן יותר בסיאטל שיש בו רק אמבטיה אחת מלאה, החיים שלך באמת יכולים להשתפר על ידי הוספת חצי אמבטיה. אם יש לכם אורחים לארוחת ערב, הם יכולים להשתמש בחדר האבקה ולא יצטרכו לפלוש לחלל האמבטיה האישי שלכם. באופן דומה, אם יש לכם אורחי בית שנשארים במקום, זה יכול להוריד חלק מהלחץ מהאמבטיה הראשית שלכם אם כולכם מנסים להתכונן באותו זמן בבוקר.

אחד הדברים הטובים ביותר בחצי אמבטיה הוא שזה לא דורש טביעת רגל גדולה. התאמנו חצאי אמבטיות במקומות הכי צפופים, כולל ארונות ופינות לא בשימוש. הוספת חצי אמבטיה יכולה להיות דרך קלה להעלות את הערך של הבית שלך, כמו גם להקל על חייך.

חדר אמבטיה רטוב

אמבטיה רטובה היא סוג של חדר אמבטיה מלא שבו המקלחת לא נמצאת בתא נפרד או מאחורי וילון. אמבטיות רטובות אטומות לחלוטין, כולל הרצפה, הארונות והקירות.

יצירת חדר רטוב היא אחת הגישות האהובות עלי לעיצוב חדרי אמבטיה. זה יכול להיראות מלוטש ומודרני, ללא דלתות מקלחת מסורבלות שיפריעו לו. אבל זה גם מעשי במיוחד. מכיוון שהם אטומים לחלוטין למים, אתה לא צריך להקדיש מחשבה שניה להתזת מים על הרצפה או הקירות. אמבטיות רטובות גם מתאימות לעיקרי עיצוב אוניברסליים מכיוון שאין שוליים או מכשולים אחרים שמונעים ממישהו מוגבל בניידות לעבור בבטחה לתוך המקלחת ולצאת ממנה.

יתרון נוסף של אמבטיות רטובות הוא שהן מנצלות את החלל בצורה יעילה. אם אתה משפץ או מוסיף חדר אמבטיה לבית שלך, מדה מרובע יכול להיות יקר, וגישה של אמבטיה רטובה מאפשרת לך להתאים יותר לחדר קטן יותר מכיוון שאתה לא צריך להקדיש מקום למסגרת מקלחת או לתא.

אמבטיות רטובות עולות קצת יותר, אבל הן השקעה מצוינת והדרך הכי עמידה לבנות חדר אמבטיה.

3. לפתח פריסת חדר אמבטיה

אז הסתפקת בסוג האמבטיה שאתה מתקין או מחדש (אמבטיה חצי או מלאה, אמבטיה רטובה או סטנדרטית). עכשיו הגיע הזמן לחשוב על פריסה. בהתאם לצורה ולגודל של האזור שאתה צריך לעבוד איתו, יש אינספור וריאציות בפריסת חדר האמבטיה.

טיפ חשוב: לפני שאתה חושב על האסתטיקה של שיפוץ חדר האמבטיה שלך, אתה צריך להדביק את הפריסה.

לעתים קרובות אני מייעץ ללקוחות לשקול לשמור על הפריסה הקיימת שלהם. אם הם אוהבים את המיקום הכללי של אמבטיה/מקלחת, כיור ושירותים ויכולים להמשיך לחיות עם הפריסה הכללית הזו, אז אני אומר לך על זה!

סידור מחדש של אביזרי אינסטלציה (וקירות) יכול להעלות במהירות את העלות של שיפוץ חדר האמבטיה שלך, ואם אתה יכול לעזוב מספיק לבד, אז עשה זאת.

כמובן, לפעמים הפריסה הקיימת פשוט לא עובדת.

אולי חדר האמבטיה המקורי שלך תוכנן בצורה גרועה. אולי אתה צריך יותר מקום. אולי אתה ממיר חצי אמבטיה לאמבטיה מלאה. ייתכן שיהיה עליך לשנות את הפריסה מכל מספר סיבות. ואז זה יכול להיות מסובך.

כשאתה מסתכל על חדר האמבטיה הקיים שלך, התמונה הזו נתקעת לך בראש. זה יכול להיות קפיצה מחשבתית לדמיין אותו מחדש ככל דבר אחר מלבד צורתו המקורית.

המעצב שלך יכול לעזור על ידי הצעת ייעוץ עיצובי ויצירת עיבוד תלת מימדי של איך ייראה חדר האמבטיה החדש שלך. ב-CRD, למשל, אנחנו יכולים לתת ללקוחות העיצוב שלנו לשקוע בעיצובים פוטנציאליים חדשים של חדרי אמבטיה באמצעות אוזניות מציאות מדומה. בדרך זו, תוכל לחקור מספר גישות עד שתסתפק באחת שאתה אוהב.

באופן כללי, ככל שהשטח קטן יותר, כך תעמוד בפני פחות אפשרויות פריסה. יש רק כל כך הרבה דרכים שבהן אתה יכול להתאים אמבטיה, כיור ושירותים לטביעת רגל של 8' x 8'. ברור, יותר מקום פותח יותר אפשרויות ויותר הזדמנויות להתאמה אישית.

מעצב פנים מנוסה יכול לעזור לכם לנצל בצורה הטובה ביותר חלל קטן. הוא או היא יכולים גם לעזור לך להתאים אישית פריסה גדולה יותר שתתאים לצרכים הייחודיים שלך.

4. החליטו אם אתם רוצים אמבטיה

"לאמבטיה או לא לאמבטיה" הייתה כנראה החידה המקורית של שייקספיר עבור המלט. אחרי הכל, טירות דניות יקרות לשמור, והמקלחות נכנסו רק בתחילת המאה ה-17. עבור בעלי בתים מודרניים המעוניינים לנצל את החלל, שאלה זו יכולה להיות שאלה גדולה.

בחדרי אמבטיה מסורתיים יש בדרך כלל אמבטיות, אבל נראה שהצורך שלנו לטבול נמצא בירידה. אולי זה בגלל שהחיים נעשים מהירים יותר, אבל רוב האמריקאים מעדיפים עכשיו להתקלח על פני אמבטיה. גם אמבטיות משתמשות בכמות ניכרת של מים בהשוואה למקלחות.

אם אתה מסוג האנשים שמנצל את מלוא ההרפיה המוחלטת שאמבטיה יכולה לספק, אז התאמתה לשיפוץ חדר האמבטיה שלך תהיה כן גדול. אמבטיות יוקרה הן הטובות ביותר בחדר הורים צמוד שבו אתה יכול לטבול בשלווה, הרחק מכל דבר אחר שקורה בבית.

אם אתם מתכננים להוציא את הבית שלכם לשוק בקרוב, מומלץ לשמור לפחות אמבטיה אחת. אם אתה מתכנן להישאר בביתך שנים רבות, אל תהסס להתעלם מהעצה הזו ולהמיר את כל האמבטיות שלך למקלחות יוקרתיות. אולי לעולם לא תסתכל אחורה.

 

5. שקול תאורה

תאורה היא משהו שהרבה אנשים שוכחים ממנו כאשר מעצבים חדר אמבטיה חדש. אבל אתה תזהה מיד תאורת אמבטיה גרועה כשתראה אותה, והיא עלולה להרוס לחלוטין את המראה והשימושיות של החלל.

תאורה טבעית

שום דבר לא גורם לחדר אמבטיה להרגיש בהיר ואוורירי יותר מאשר תאורה טבעית בשפע. אם אפשר, נסו לשלב שפע של חלונות ואולי צוהר בעיצוב שלכם. אם העיצוב של הבית שלך לא מתאים לצוהר מסורתי, אולי עדיין תוכל להשתמש בצוהר צינורי.

ערכת תאורה טבעית סביב המראה מאפשרת לך לראות איך תיראה כשתצא החוצה ונותנת ייצוגים אמיתיים של צבע וגוון עור.

אם עיצוב חדר האמבטיה שלך כולל חלונות אחד או יותר, ייתכן שתרצה לשים את תאורת המראה והאיפור שלך במצב שבו אתה פונה אל החלון. זה מאפשר לך לנצל את אור השמש במהלך היום ואת תאורת האיפור לאחר רדת החשיכה.

תאורה מלאכותית

כמובן, לא משנה כמה טובה תוכנית התאורה הטבעית שלך, השמש שוקעת כל יום, ותצטרך תוכנית תאורה מלאכותית טובה לא פחות.

חשיבה במונחים של שכבות היא התחלה טובה. נוריות LED שקועות במתג עמעם יכולות לספק אור סביבה, אך זכרו שאור עליון יכול להטיל צללים על הפנים, וזה לא נעים. מסיבה זו, הקפידו על שכבת תאורה רכה בגובה הראש בשוונית. לחלק מהאיפור המודרני יש תאורה מובנית המספקת אור טהור עם ספקטרום רחב המעניק לעור שלך מראה טבעי. הימנע ממקורות אור קשים ונורות חשופות.

אל תשכח לספק תאורה מספקת באזור המקלחת או תאורה נקודתית אם אתה אוהב לקרוא באמבטיה. אפילו שילבנו פסי תאורה עקיפים לעבודת האריחים במקלחת כדי לספק שפריץ של תאורת אווירה לנישה.

6. אל תתעלם מאוורור

חדרי האמבטיה נוטים באופן טבעי לרטיבות, והבעיה הזו חמורה עוד יותר בסיאטל הלחה. אם בחדר האמבטיה שלך יש מקלחת או אמבטיה, קוד הבנייה דורש אוורור נאות.

כל חדרי האמבטיה זקוקים לאוורור מצוין כדי לשמור על בריאותם של הדיירים ולמנוע גדילת עובש. עובש מאיים בעיות גדולות עבור חדרי אמבטיה, ואם אינו מטופל, עלול להכתים ולגרום נזק יקר, במיוחד באזורים נסתרים.

אוורור מגיע בדרך כלל בצורה של:

  • חלונות ופתחי אוורור לחלונות
  • מאווררי אגזוז

חלונות יכולים להיות מקור טוב לאוורור, אבל הם יכולים גם להכניס זיהום תנועה, אבקה  במהלך החורף, תבזבז אנרגיה על ידי הסתמכות על חלונות פתוחים כדי לאוורר את חדר האמבטיה שלך. בנוסף, קר לפצח חלון כשאתה במקלחת.

מאווררי פליטה בעלי אוורור חיצוני על טיימרים הם פתרון טוב לבעיות אוורור, והקבלן שלך יעזור לך להחליט היכן כדאי להתקין אותם בחדר האמבטיה לזרימת האוויר היעילה ביותר.

 

7. מוסיפים מעט יוקרה

כאשר אתה חושב על שיפוץ חדר אמבטיה, אולי תרצה להוסיף כמה תוספות כדי להפוך את החלל שלך למיוחד.

ישנן מספר תוספות אופציונליות לשירותים שהופכות להערכה רבה ואף צפויות בחדרי אמבטיה מודרניים. הוספת אלה במהלך שיפוץ היא הזמן המושלם, מכיוון שזה יגרום פחות הפרעות מאשר ביצוע מאוחר יותר.

רצפה מחוממת

תארו לעצמכם שאתם יוצאים מהמקלחת או מהאמבטיה ויש לכם רצפה חמה להניח עליה את הרגליים. זה מגע קטן שעושה הבדל עצום להנאתך. רצפות אריחים מחוממות הן לא רק יוקרתיות על הרגליים, אלא הן גם הגיוניות כלכליות.

התקנת רצפה מחוממת תוסיף עלות מקדימה, אך היא מאפשרת לך להישאר נוח תוך שמירה על התרמוסטט הראשי שלך קצת יותר נמוך. חום זוהר מרגיש חם יותר – כמו קרני השמש – מאוויר חם, ומעט דברים בעולם הזה מנצחים את התחושה של אצבעות כף הרגל!

מתלה מגבות מחומם

האם יש משהו יותר טוב מלצאת מהמקלחת ולכרוך סביב עצמך מגבת שחוממת מראש? אני חושב שלא!

תכונות צמודות על הקיר

שירותים, ארונות וכיורי רחצה צמודי קיר נראים אלגנטיים, מודרניים ופותחים את שטח הרצפה. זה מאפשר לך להוסיף אחסון נוסף או חדר אמבטיה פתוח יותר. שוב, התוספת היוקרתית הזו היא מגע קטן שיכול לעשות הבדל דרמטי לאיך שהאמבטיה שלך נראית ומרגישה.

8. בחרו את חומרי האמבטיה העמידים

חדרי האמבטיה סובלים מבלאי רב מדי יום. הם צריכים להיות מסוגלים להתמודד עם תנודות טמפרטורה גדולות, כמו גם עם שינויי לחות משמעותיים וחשיפה מוחלטת למים. גם חדרי אמבטיה צריכים להיות קלים לניקוי, לעמוד בכימיקלים קשים, ולהיראות אטרקטיביים.

זו ממש משימה!

להפיק את המרב משיפוץ חדר אמבטיה פירושו לרוב לדעת היכן לחסוך והיכן להוציא כסף על חומרים איכותיים. לעתים קרובות, קיצוץ בעלויות על חומרים בסופו של דבר יעלה לך הרבה יותר בטווח הארוך, מכיוון שהם יצטרכו להחליף אותם בעוד כמה שנים.

חומרי האמבטיה העמידים ביותר ייראו כמו חדשים להרבה יותר זמן וחלקם יחזיקו מעמד לכל החיים שלכם או יותר. הם ישמרו על האסתטיקה האיכותית שלהם ולא יהיו מועדים לבעיות הקשורות לרטיבות.

הקפד לציין אריחים באיכות גבוהה ללא נקבוביות בעיצוב שלך. פורצלן היא בדרך כלל בחירה טובה.

הימנע מארונות זולים מלוח חלקיקים שיכולים להתנפח במהירות ולהיכשל בסביבות לחות. כמו כן, בחר עיטור עץ מלא על פני MDF.

רוב כיורי החרסינה והאמבטיות מברזל יצוק, אפילו הפחות יקרות, יחזיקו מעמד היטב, אך נמנעו ממשטחי פיברגלס או אקריליק זולים.

השקיעו בגופי אינסטלציה איכותיים עם שסתומי ערבוב מפליז מלא; הם יחזיקו מעמד לכל החיים, בעוד שמתקני פלסטיק זולים ייכשלו ככל הנראה תוך מספר שנים קצרות.

 

9. הוספת חדר רחצה

בונים חדר אמבטיה חדש מאפס? הוספת חדר אמבטיה נוסף לבית שלך לא רק יכולה לשחרר את מאבק הבוקר על גישה לשירותים אלא להגדיל את ערך הבית שלך.

הוספת חדר רחצה חדש ידרוש תכנון והתקנה של מערכת אינסטלציה שלמה. למרות שזו עבודה גדולה, זה נותן לך את החופש לפרוס את החלל החדש שלך בדיוק כפי שאתה רוצה.

שילוב פרויקטים יכול לחסוך לכם כסף

אם אתה מוסיף חדר אמבטיה חדש, שקול גם לשפץ את חדרי האמבטיה האחרים שלך באותו הזמן. כבר יהיה לכם מצעד של קבלני משנה ופקחים בבית, ויש התייעלות שמגיעה עם שילוב עבודות.

10. תחשוב על נגישות עכשיו, לפני שאתה צריך את זה

בזמן שאתה משפץ את חדר האמבטיה שלך, זה חכם לחשוב על הפיכתו לנגיש. למרות שהרעיון של מוגבלות או פחות נייד עשוי להיראות חשש רחוק, נקיטת כמה צעדים פשוטים כעת יכולה לחסוך לך כסף מאוחר יותר.

נגישות לא אומר בהכרח הוספת פסי אחיזה היום. במקום זאת, אתה יכול להוסיף חסימה מאחורי קיר הגבס כדי לתמוך במסילות אחיזה בעתיד. מקלחון ללא שוליים הוא גם אפשרות יפה המספקת את היתרון הנוסף של נגישות.

מאריחים עמידים להחלקה ועד עיצובים לחדר רטוב, התחשבות בנגישות בעת שיפוץ חדר האמבטיה שלך יכולה להיות צעד קל ופרואקטיבי.

 

האם אתה מוכן לשפץ?

שיפוץ חדר אמבטיה יכול להיות הזדמנות מרגשת לשדרג לחלל שתמיד חלמתם עליו. אבל לעשות את זה נכון מחייב אותך לחשוב היטב מה אתה ומשפחתך צריכים ורוצים.

האם אי פעם השתמשת באמבטיה או האם מקלחון גדול עדיף? האם אתם מחפשים להעניק ערך מוסף לנכס שלכם בטווח הקצר, או שאתם רוצים לבנות יחידת הורים יוקרתית שתוכלו ליהנות ממנה לקראת פרישתכם?

אני מקווה שעשרת הטיפים האלה לשיפוץ חדרי אמבטיה עזרו לך להתחיל לשקול את האפשרויות שלך. אבל אל תרגיש שאתה צריך ללכת לבד.

אנא אל תהסס ליצור איתנו קשר עוד היום אתם מעוניינים בשיפוצניק מומלץ כדי לדון ברעיונות שלך. נשמח לעזור לכם לתכנן את הצעדים הבאים.

דילוג לתוכן